Enneagram ve světě

Rádi bychom vám představili kvalitní zahraniční lektory a školy enneagramu

zakladatelé:

Helen Palmer


Helen Palmel

Helen Palmer přijala pozvání do České Republiky a nám je ctí nabídnout Vám jedinečný seminář s touto velkou osobností na téma: "Enneagram a transformace".

Helen Palmer léta vyučovala teorii osobnosti na univerzitě v Berkeley, s kolegy se věnovali i výzkumu vývoje vědomí. Na své cestě za dalším sebevzděláním se setkala s enneagramem – psychospirituálním systémem, který popisuje devět rozdílných typů osobností. Desítky let, při práci se svými studenty a později i veřejností, prověřovala a rozvíjela hrubé základy 2 000 let starého systému. Později s Davidem Danielsem, psychiatrem ze Standfordské univerzity, posunuli toto zkoumání na vědeckou půdu. Z tisíců rozhovorů, z tisíců naprosto individuálních příběhů, vystoupily na povrch zákonitosti devíti lidských typů. Enneagramem a jeho propojením s moderní psychologií a spiritualitou se zabývá například i Claudio Naranjo (významný představitel transpersonální psychologie a gestalt terapie).

Škola Helen Palmer nabídla dva základní směry jeho použití:

1) Zpřístupnila jeho poznání psychicky zdravým jedincům - poskytla tak široké populaci nástroj pro poznání sebe sama i pochopení druhých, a tedy i pro orientaci v mezilidských vztazích a jejich kultivaci.

 2) V souvislosti se zkoumáním vývoje vědomí obohacuje enneagram psychologickou rovinu o rovinu spirituální – strukturu osobnosti neboli ega vnímá jako překážku k přímému zažití naší podstaty (esence), mapuje taktéž vyšší aspekty typů, nabízí cestu k osvobození se z naší typové struktury.


David Daniels


zakladetalé:

Don Riso

Zakladatel této školy enneagramu zemřel v září 2012.

Russ HudsonGinger Lapid-Bogda, Ph.D.,

Ginger Lapid-Bogda, Ph.D., konzultant, trenér a kouč s více jak 35 lety zkušeností, spolupracující se společnostmi ze seznamu  Fortune 500, neziskovými a servisními organizacemi, v oblasti strategického vývoje, exekutivního leadershipu, managementu změny, vysoce-funkčních týmů a kulturní transformací. Mezi její klienty patří Apple Computer, Clorox, Disney, Federal Reserve Bank, Genentech, Hewlett Packard, Whirlpool, a nespočet právních a neziskových organizací.

Integrováním Enneagramu do její práce v organizacích, se stala světovým leaderem v užití Enneagramu v byznysu k podpoře individuální a týmové efektivnosti a k vytváření s funkčních, flexibilních, inovativních a odpovědných organizací. Ginger napsala tři vlivné knihy o Enneagramu v byznysu, které byly přeloženy do více než deseti jazyků; jejím certifikovaným programem prošlo celosvětově přes 500 profesionálů užívajících Enneagram v jejich profesi; vytváří nejmodernější tréninkové materiály na užití Enneagramu v byznysu, jež jsou dostupné v Angličtině, Španělštině, Francouzštině, Němčině, Portugalštině, Thajštině, Korejštině a Dánštině; a vede Train-the-Trainer programy postavené na jejich knihách „Odkryjte v sobě to nejlepší v práci: Jak využít Enneagram pro úspěch“ (McGraw-Hill 2004) a „Jaký typ leadera jste? Užití Enneagramu k identifikování a rozvoje vašich silných stránek lídra a dosáhnutí maximálního úspěchu“ (McGraw-Hill 2007). Navíc nabízí po celém světě program Koučování s Enneagramem, založené na její nejnovější knize „Odkryjte to nejlepší v každém, koho koučujete: Užití Enneagramu pro mimořádné výsledky“(McGraw-Hill 2009). 

Oceňovaný spíkr a autor, stejně tak jako expert, konzultant a facilitátor, Ginger používá Enneagram v její práci s profesionály po celém světě, nabízející lokální a globální služby společnostem, které jsou připraveny na výzvy 21. století. Kromě toho její webová stránka nabízí informace jak je Enenagram používán v  široké řadě aplikací, oborů a zemí. Enneagramový učební portál nabízí příležitost e-learningu pro jednotlivce a společnosti, které používají Enneagram velmi intenzivně.